Obec Dolní Kralovice
Kralovice
Obec Dolní Kralovice
Dolní Kralovice

JARNÍ70 - 4. TRASA - "K TEPLOMĚRU"

QR- kód

Pokud budete chtít, vezměte si z domova nějaký starý hrneček – vysvětlení níže.

4. trasa – K „teploměru“

Následující trasa je velmi jednoduchá a znáte ji i z loňského roku, kdy jsme ji šli s prodloužením přes Vítonice, ale obráceně. Zároveň spojuje začátek třetí a konec druhé letošní trasy. Bude tedy značena různě barevnými fáborky, většinou vybledlými a opršenými. Částečně je možné se řídit i turistickými značkami – viz mapa. Z Dolních Kralovic vyjdete stejně jako minulý týden kolem zahrádek a Lábu po T1 do Tomic a z Tomic po silnici k Děkanovicům, v dolíku v zatáčce odbočíte k Zahálkovu rybníku a projdete kolem až k rozcestí, kde vám (snad ještě) modrý fáborek naznačí, že tentokrát máte odbočit na cestu vlevo (minulá trasa pokračovala rovně přes louku. Půjdete po cestě do kopce k vršku Kopanina. Cesta se z lesní změní na pohodlnou, vysypanou kamennou drtí a po ní projdete kolem dálnice a „teploměru“ až k asfaltce. Zde odbočíte vpravo a dojdete až k děkanovickému dálničnímu mostu. Zde se chytíte rovně směrem k Děkanovicům zelené turistické značky, která vás povede další téměř tři kilometry. V Děkanovicích zpozorněte, přijde čas na hrnečky. Ve vsi cestou můžete vidět tři místa, kde jsou na plotovkách pověšené staré hrnečky. Vaším úkolem bude ta tři místa najít a vyfotit. Pokud budete mít chuť a odvahu (dopředu to není s majiteli domluveno), můžete zde zanechat svou stopu v podobě zavěšení hrnečku, který jste donesli až sem. V Děkanovicích u rybníka přejdete hlavní silnici a pokračujete rovně cestou do polí. Stále se držíte zelené (spolu se žlutou) až dojdete na odbočku, kudy jsme při druhé trase přišli od Vítonic. Zde opouštíte zelenou a dále pokračujete jen po žluté. Zbytek cesty je tedy totožný, jako u druhé trasy (ta byla značena oranžovými fáborky). Projdete lesem kolem hájenky Jančovna, až k silnici nad Kralovice. Odbočíte vlevo a pak už jen z kopce do Dolních Kralovic, jste v cíli. Tentokrát ujdete jen 13 kilometrů. Příště nás bude čekat více a půjdeme, jako již tradičně, na Kotrbejk!

Datum vložení: 26. 4. 2024 10:23
Datum poslední aktualizace: 26. 4. 2024 10:27
Autor: Lenka Nováková

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Odstávky ČEZ